LOGO5
Bildiri Kitabı 2015 ETZ 2015 Oturum Videoları ETZ 2015 Fotograf Galerisi

Neden Katılmalı?

Siz değerli katılımcıları, 4-5 Kasım 2016 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü önderliğinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesine davet etmek isteriz.

Zirvenin; akademisyenleri, karar vericileri, uzmanları, öğretmenleri, her seviyeden ilgili öğrencileri, sivil toplum temsilcileri ile özel sektörü bir araya getirerek teorik ve pratik bilgilerin tartışıldığı ve paylaşıldığı bir ortam olması amaçlanmıştır. Zirvede Eğitimde FATİH Projesi bağlamında eğitim teknolojileri ve öğretmen – öğrenci ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi konulara yönelik konuşmacılar, paneller ve sözlü sunumları gerçekleştirilecektir. Ayrıca Kodlama, Robotik ve Üç Boyutlu Teknolojiler gibi birçok alanda workshop yaılacaktır. Zirvenin dili Türkçe ve İngilizce olup eğitim teknolojilerindeki gelişmelerin Eğitimde FATİH Projesi kapsamında değerlendirilme imkânı sunulması ile özel bir toplantıdır.

Zirve, sizlere son derece geniş katılımlı bir ortamda fikir alışverişinde bulunabileceğiniz bir ortam sağlamının yanı sıra Eğitimde FATİH Projesini daha yakından izleme fırsatı sunmaktadır.

4-5 Kasım tarihlerinde Ankara’da görüşmek dileğiyle.

Alt

Alt image

Önemli Tarihler

  • Bildiri Özeti Son Gönderim Tarihi: 20 Ekim 2016
  • Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 28 Ekim 2016
  • Zirve Taslak Programının İlanı: 28 Ekim 2016
  • Zirveye Dinleyici Olarak Katılım İçin Son Tarih: 01 Kasım 2016

Zirve Konuları

Kodlama, Kodlama Eğitimi

Geleceğin Teknolojik Sınıfları

Oyun Tabanlı Öğrenme, Eğitsel Oyun

Eğitimde Mobil Öğrenme

e-İçerik Oluşturma/e-İçerik Oluşturma Araçları

Üç Boyutlu Teknolojiler

Eğitimde Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanımı

Eğitimde Etkin ET(Etkileşimli Tahta) Kullanımı

Eğitimde Engelsiz Bilişim

Özel Öğretim Okulları'nda Teknoloji Kullanımı

STEM

Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme

Robotik

Teknoloji Destekli Öğretmen Mesleki Gelişimi

Uzaktan Eğitim

Öğrenci Merkezli Eğitimde Teknoloji Destekli Başarılı Uygulamalar

Zirve Programı

8.00 – 9.00            Kayıt

9.00 – 9.30            Açılış ve Açılış Konuşmaları (Pendik Salonu)

 

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı

YEĞİTEK Genel Müdürü Sayın Bilal TIRNAKÇI’nın konuşmaları

Millî Eğitim Bakanı Sayın İsmet YILMAZ’ın konuşmaları

9.30 – 9.45            Sinevizyon Gösterimi (Pendik Salonu)

Eğitimde FATİH Projesi, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve Eğitim Teknolojileri Zirvesi Konulu Sinevizyon Gösterimi

9.45 – 10.30          Çağrılı Konuşmacılar (Pendik Salonu)

Çağrılı Konuşmacı: Türk Telekom CEO’su Dr. Paul DOANY

Çağrılı Konuşmacı: Microsoft Eğitim Stratejileri Direktörü Eve PSALTI

Çağrılı Konuşmacı: Global Teacher Prize Finalisti Maarit ROSSI

10.30 – 10.45        Kahve Arası

10.45 – 12.00        Bilişim ile Eğitimde Zorunlu Dönüşüm: Neden ve Nasıl? Konulu Panel (Pendik Salonu)

Panel Başkanı  – Dr. Yakup YÜKSEL – YEĞİTEK Daire Başkanı

Doç. Dr. Selçuk ÖZDEMİR – Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi

Prof. Dr. Yasemin GÜLBAHAR GÜVEN – Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi

Doç. Dr. Şirin KARADENİZ – Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi

 

12.00 – 13.30        Öğle Arası

 

13.30 – 14.30        Çağrılı Konuşmacılar (Pendik Salonu)

  • Santeri KOIVISTO – TeacherGaming CEO
  • Aape POHJAVIRTA – Funzi Founder
  • Sanna LUKANDER – Fun Academy CEO
  • Henrike LODE – Lohika CEO

13.30 – 14.30        Medya Gözüyle Eğitime Bakış Paneli (Kartepe Salonu)

  • Ümit SANLAV – İBB Medya A.Ş. Medya ve PR Uzmanı
  • Cem ÖĞRETİR – ATV Ana Haber Sunucusu
  • Buse BİÇER – HABERTÜRK Haber Spikeri
  • Dr. A. Teyfur ERDOĞDU – Yıldız Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi
  • Kemal ÖZTÜRK – Yenişafak Gazetesi Yazarı / AA Eski Genel Müdürü

14.30 – 15.00        Kahve Arası

15.00 – 16.00        Uzaktan Eğitim Paneli (Kartepe Salonu)

Panel Başkanı: Prof. Dr. Asaf VAROL – Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi

  • Doç. Dr. Engin KURŞUN – Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi – Uzaktan Eğitimde Yeni Eğilimler
  • Doç. Dr. Muhammet Recep OKUR – Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi – Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Sistemleri Uygulamaları
  • Doç. Dr. Yavuz ÜNAL – Amasya Üniversitesi Öğretim Üyesi – Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulamaları
  • 15.00 – 16.15        Kodlama, Kod Eğitimi Oturumu (Pendik 1 Salonu)

Oturum Başkanı: Yrd. Doç. Dr. Filiz KALELİOĞLU

  • Doç. Dr. Filiz KALELİOĞLU – Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi
    • Eğlenceli Bilgisayar Bilimi Etkinliği: BİLGE KUNDUZ
  • Burcu YILMAZ – BTE Derneği Başkanı
    • Bir Mesleki Gelişim Modeli Olarak Mobil Uygulama ve Robotik Atölye Çalışması Örneği
  • Buğra YÜKSEL – Yazılım Geliştirme Uzmanı
    • HackerCan – Milli Kodlama Eğitim Platformu
  • Gamze Gonca ÖZYURT – Matematik Öğretmeni
    • NASA Jet İtiş Gücü Laboratuvarı’nın Açık Kaynak Olarak Paylaştığı Ders Etkinliklerinin Ve Materyallerinin Türkiye’deki Ortaokul Matematik Kazanımları İle İlişkilendirilerek Kullanıma Sunulması
  • Aslı YILDIRIMGİL/Şeref KAPLAN – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni – Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü
    • KODLAMANİSA Projesi
  • 15.00 – 16.15        e-İçerik Oluşturma/e-İçerik Oluşturma Araçları Oturumu (Pendik 2 Salonu)

Oturum Başkanı: Doç. Dr. Adile Aşkım KURT

  • Hani MALOUF – Velawoods Learning CEO
    • Addictive Learning
  • Murat BEKTAŞ – SEBİT Eğitsel Tasarımcısı
    • İçerik Üretim Sistemi Modeli ve Ekosistem Oluşturma
  • Metin FERHATOĞLU – Robert Koleji IT Direktörü – Google Certified Trainer
    • Google Uygulamalarıyla E-içerik Oluşturma
  • Mehmet Fatih BÜTÜN – Öğretmen
    • Din Öğretiminde E-İçeriklerin Önemi
  • 15.00 – 16.15        Üç Boyutlu Teknolojiler Oturumu (Bostancı 1 Salonu)

 Oturum Başkanı: Adem EYLENCE – YEĞİTEK Daire Başkanı

  • Serhat ÖZPERÇİN – ZAXE Pazarlama Müdürü
    • 3D Yazıcıların STEM Eğitimi Alanındaki Yeri ve Maker Kültürü
  • Hüseyin BIYIK – İhlas Koleji Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
    • 3D Tasarıma Robotik Bir Bakış
  • Zafer KARADAYI – Eğitim Teknoloğu – NARA Eğitim Teknolojileri
    • Okullarda AR/VR/MR Teknolojilerinin Kullanımına Yönelik Bir İhtiyaç Analizi Çalışması
  • Esma ŞEKER – Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mekatronik Bölümü Öğretim Üyesi
    • FDM Tipi 3D Yazıcı Tasarımı
  • 15.00 – 16.15        Eğitimde Mobil Öğrenme Oturumu (Bostancı 3 Salonu)

Oturum Başkanı: M. Hakan BÜCÜK – YEĞİTEK Daire Başkanı

  • Saynur ÖNEN – Türk Telekom Akademi Akademi ve Yetenek Yönetimi Direktörü
    • Mobil Öğrenme Uygulamaları
  • Murat GÖK – SAMSUNG
    • Mobil Güvenlik Çözümleri
  • Vishal PANDEY – Glasgow Consulting Group
    • Global Trends in Mobile Learning in Education
  • Sinan HOPCAN – İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Araştırma Görevlisi
    • Disgrafi Yaşayan Öğrencilerin Yazma Becerisini Desteklemek İçin Geliştirilen Mobil Bir Yazma Uygulamasının Etkililiğinin Değerlendirilmesi
  • Işıl BOY ERGÜL – APPLE Seçkin Eğitmeni – Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi
    • Apple ile Mobil Öğrenme
  • 15.00 – 16.15        Eğitimde Etkin ET (Etkileşimli Tahta Kullanımı) Oturumu (Yeşilçam Salonu)

Oturum Başkanı: Prof. Dr. Hülya GÜR

  • Dr. Hülya GÜR – Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi
    • Öğretmenlerinin Hizmet İçi Eğitimler Öncesinden Sonrasına Etkileşimli Tahta Kullanımına Yönelik Görüşlerinin Karşılaştırılması
  • Furkan AYDIN – Öğretmen
    • Akıllı Tahta Kullanılmasına Yönelik Formasyon Öğrencilerinin Tutum ve Kaygı Düzeyleri Arasındaki İlişkinin Çeşitli Değişkenler Açısından İncelenmesi
  • Sevgi ASLAN – Fen Bilimleri Öğretmeni
    • Köy Okullarında Akıllı Tahta Kullanımına Yönelik Tutumlar
  • Yusuf YALÇIN – Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü
    • Ortaokul Ve Lise Matematik Öğretmenlerinin Geogebra Seminerlerine İlişkin Görüşleri: Bir Durum Çalışması
  • Havva Cansu SAZOĞLU – PARDUS ETAP Yöneticisi
    • Etkileşimli Tahtaların Ergonomik Zorluklarına Getirilen Çözümler ve Öğretmen Eğilimleri
  • 15.00 – 16.15        Öğrenci Merkezli Eğitimde Teknoloji Destekli Başarılı Uygulamalar Oturumu (Taksim Salonu)

Oturum Başkanı: Eyyup TANYILDIZ – YEĞİTEK Daire Başkanı

  • Emre KILAVUZ – SEBİT Ürün Yöneticisi
    • Kişiselleştirilmiş Öğrenme Deneyimi
  • Altuğ Revnak ETİ – Doğa Bilimleri Derneği Başkanı
    • Bio İnovasyon ve Teknolojinin Geleceği
  • Caner VARDAL – Öğretmen
    • Hızlı Sınav Platformu
  • Cemalettin MADEN – Başöğretmen / Dr. Atilla DEMİRBAŞ – Öğretmen / Murat SAYIN – Öğretmen
    • FATİH Projesi Algı Ve Algının Yönetimi Araştırması
  • Uğur ÇETİNKAYA – İzmir Kız Lisesi Matematik Öğretmeni ve MAGİT Derneği Başkanı
    • Mobil Matematik Şehir Haritası
  • 15.00 – 16.15        Eğitim Bilişim Ağı (EBA) – Eğitim, Daima… Oturumu (Eyüp Salonu)

Oturum Başkanı: Mehmet RÜŞEN – YEĞİTEK Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı

  • Erkan DÜNDAR – MEB – YEĞİTEK – EBA Kurumsal İlişkiler ve Telif Yönetimi
  • Ali İhsan BAYKAL – MEB – YEĞİTEK – EBA Eğitim Medyası Koordinatörü
  • Erdinç ERGEN – MEB – YEĞİTEK – EBA Kurumsal İlişkiler ve Telif Yönetimi Koordinatörü
  • Adnan GÜLÖZER – MEB – YEĞİTEK – EBA İçerik Kontrol ve Moderasyon Koordinatörü
  • Şamil DEMİRCAN – MEB – YEĞİTEK – EBA Yazılım ve Bilgi Sistemleri Koordinatörü

09.00 – 09.30  Kahve Arası

09.30 – 10.30       Çağrılı Konuşmacılar (Pendik 1 Salonu)

  • Dr. Ali JAFARI – Indiana Üniversitesi Öğretim Üyesi
  • Pasi MATTILA – Finpeda LTD
  • John COLLICK – Promethean Eğitim Danışmanı
  • Ankur AGGARWAL – Veative Labs CEO

 

  • 09.30 – 10.45        Uzaktan Eğitim Oturumu (Bostancı 1 Salonu)

Oturum Başkanı: Yrd. Doç. Dr. Muhammet Recep OKUR

  • Mert KAYA – Küresel Online Genel Müdürü
    • Uzaktan Eğitimde Milli Teknoloji: Küresel Online
  • Bilgin YAZAR – Etgigrup Genel Müdürü
    • Eğitim İnternete Taşınıyor
  • Öner TEKİN – NETAŞ Kamu, Savunma & Telekom Sektörü Çözüm ve Proje Genel Müdür Yardımcısı
    • Yeni Nesil Sanal Sınıf Sistemi: Vio Akademi
  • İlker DEMİREL – Hocalara Geldik Genel Koordinatörü
    • Uzaktan Eğitimde Öğrenci Merkezli Yaklaşımlar ve Örnek Bir Çalışma

 

  • 09.30 – 10.45        Kodlama, Kod Eğitimi Oturumu (Pendik 2 Salonu)

Oturum Başkanı: Prof. Dr. Hafize KESER – Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi

  • Cavit YANTAÇ – Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı
  • Doç. Dr. Mehmet Emin KORKUSUZ – Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi
    • BT Öğretmenlerinin Kodlama Dersi Konmasına ve İçeriğine Yönelik Görüşlerinin Belirlenmesi
  • Fevzi BAŞAL – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
    • Gerçek Yaşam Becerileriyle Programlamaya Giriş
  • Bircan KELEŞ – Mersin Hürriyet İlkokulu Sınıf Öğretmeni
    • İlkokul 2. Sınıf Öğrencileriyle Web 2.0 Araçları Kullanımı
  • Ceylin BÖĞÜRCÜ – Eğitim Teknoloğu
    • KODRİS Platformu ile İlköğretim ve Ortaöğretim İçin Oyunlaştırılmış Gerçek Kodlama Eğitimi

 

  • 09.30 – 10.45        Öğrenci Merkezli Eğitimde Teknoloji Destekli Başarılı Uygulamalar Oturumu (Bostancı 3 Salonu)

Oturum Başkanı: Yrd. Doç. Dr. Meltem ERYILMAZ

  • Doç. Dr. Meltem ERYILMAZ – Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi
    • Öğrenci Merkezli Dönüştürülmüş Sınıfın Akademik Başarı Üzerindeki Etkisi
  • Mesude UYGUR – Fen ve Teknoloji Öğretmeni
    • Teknoloji Destekli Eğitim Uygulamaların Yaygınlaştırılması: Bilim Şenliği Örneği
  • Güliz YAYLA – Uzman Matematik Öğretmeni
    • Geometri Derslerinde Öğrencilerin Tablet Kullanımı ile Daha Etkili Bir Öğrenim Ortamı Oluşturulması
  • Esen SANDIRAZ – İngilizce Öğretmeni
    • Birlikte Öğrenelim
  • Songül ŞAHİN – Öğretmen
    • Yeni Nesil Eğitim Ters-Düz Sınıflar (Flipped Classroom) ve Dijital Öğrenci Koçluğu

 

 

  • 09.30 – 10.45        e-İçerik Oluşturma/e-İçerik Oluşturma Araçları Oturumu (Yeşilçam Salonu)

Oturum Başkanı: Mehmet RÜŞEN – YEĞİTEK Daire Başkanı

  • Talha DOĞAN – Tonguç Akademi Kurucusu
    • Tonguç Akademi
  • Hasan CİVELEK – net Kurucusu
    • net
  • İlker BAYRAK – Türkçe Öğretmeni
    • WEB-2.0 Araçlarıyla FATİH Projesi Entegreli Konuşma Egzersizleri
  • Abdulkadir ŞAHİNER – Öğretmen
    • Öğretmenlerin Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Hakkındaki Görüşlerinin Araştırılması
  • Cabil SOYDAN – Öğretmen
    • Eğitim Bilişim Ağı (EBA) İle İlgili Yapılan Makalelerin İçerik Analizi

 

 

10.45 – 11.15        Kahve Arası

 

  • 11.15 – 12.30        Geleceğin Teknolojik Sınıfları Oturumu (Bostancı 3 Salonu)

Oturum Başkanı:  Muhammed Sadık ARSLAN – YEĞİTEK Daire Başkanı

  • Esat SÖNMEZER – Türk Telekom Kurumsal Çözümler & İş Ortaklıkları Direktörü
    • Yeni Nesil Eğitim Teknolojileri
  • Murat ENGİN – SEBİT Eğitsel Tasarımcı
    • Teknoloji ile Dönüşen Öğrenci ve Sınıflar
  • Doç. Dr. Ersin ÖZDEMİR – İskenderun Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi
    • Eğitim-Öğretimde Uzman Sistem Uygulaması: Otonom Ders, Yapay Zekâ, Sınıf İçi Çevre Şartları
  • Yusuf YILDIRIM – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
  • Öğretmenlerin Çevrilmiş Sınıf Öğrenme Modeli (Flipped Class Learning Model) Hakkında Görüşlerinin İncelenmesi

 

  • 11.15 – 12.30        STEM Oturumu (Bostancı 1 Salonu)

Oturum Başkanı: M. Hakan BÜCÜK – YEĞİTEK Daire Başkanı

  • Tunç Erdal AKDUR – Avrupa Okul Ağı / Scientix Koordinatörü
    • YEĞİTEK STEM Eğitim Raporu
  • Yasin MEMİŞ – Emine-Emir Şahbaz Bilim Sanat Merkezi Öğretmeni
    • LEGO Ev3 İle Tasarlanan Bir STEM Etkinliği
  • Nurcan TURAN CANDAN/Ferhat SUNGUR
    • Matematikteki Sayılardan Oluşan Karadelik Diziliminden Yararlanarak Yabancı Dil Öğretimine Yardımcı Yeni Bir Yöntem
  • Ebru ALTUNDİŞ – Kayseri Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi Öğretmeni
  • Yenilikçi Ve Teknolojik Gelişmelerin STEM Yoluyla Yabancı Dil Öğretimine Entegrasyonu

 

 

 

  • 11.15 – 12.30        Teknoloji Destekli Öğretmen Mesleki Gelişimi Oturumu (Pendik 2 Salonu)

Oturum Başkanı: Doç. Dr. Ayfer ALPER

  • Dr. Sufiana Khatoon Malik – Dean Faculty of Social Sciences National University of Modern Languages
    • Technology Supported Teachers’ Professional Development
  • Bayram GÖKBULUT – Öğretmen
    • Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenlerinin Mesleki Yeterlik Düzeyleri
  • Doç. Dr. Filiz Tuba DİKKARTIN ÖVEZ – Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi
    • İlköğretim Matematik Öğretmenlerinin Teknolojik Pedagojik Alan Bilgilerinin Geliştirilmesi Üzerine Bir Çalışma
  • Mehmet Hulki BAŞAK – Fen Bilimleri Öğretmeni
    • FATİH Projesinin Uygulama Sürecinde Öğretmen Eğitimine Yönelik Yeni Bir Bakış
  • Volkan ALTINTAŞ – Akhisar Meslek Yüksekokulu, Celal Bayar Üniversitesi
  • Eğitim Öğretim ve Değerlendirme Sistemi için Çevrimiçi Yaklaşım Modeli

 

 

  • 11.15 – 12.30        Teknoloji Destekli Öğretmen Mesleki Gelişimi Oturumu (Pendik 1 Salonu)

Oturum Başkanı: Prof. Dr. Canan NAKİBOĞLU

  • Dr. Canan NAKİBOĞLU – Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi
    • Öğretmen Adaylarına Yönelik EBA İle İlgili Seçmeli Ders İçeriği Oluşturulması: Balıkesir Örneği
  • Doç. Dr. Ahmet Naci ÇOKLAR – Necmettin Erbakan Üniversitesi, Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fak. BÖTE Bölümü Başkanı
    • FATİH Projesi Odaklı Öğretmenlerin Teknostres Düzeylerinin Belirlenmesi
  • Doç. Dr. Nilgün TOSUN – Trakya Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Anabilim Dalı
    • Okul Öncesi Öğretmen ve Öğretmen Adaylarının BT Kullanımı ve FATİH Projesi
  • Nazım ÖZKAN/Kenan GÖKDAĞ – Öğretmen
    • Matematik Öğretmenlerinin Tinkerplots Eğitimi Öncesi ve Sonrasında Hazırladıkları Soruların Solo Taksonomisi İle İncelenmesi
  • Elif POLAT – ODTÜ BÖTE Araştırma Görevlisi
    • Elle Kavranabilir Nesnelerle Çalışan Etkileşimli Eğitsel Uygulama Öğretmen Kullanım Durumlarının İncelenmesi

 

  • 11.15 – 12.30        Özel Öğretim Okulları’nda Teknoloji Kullanımı Oturumu (Yeşilçam Salonu)

Oturum Başkanı: Can SERDAR

  • Burcu AYBAT – İstanbul Amerikan Robert Koleji Eğitim Teknolojileri Koordinatörü
    • Öğretmen 2.0. : Değişen Çağ, Dönüşen Öğretmen
  • Can SERDAR – TED Adana Koleji Müdür Yardımcısı
    • TED 4.0: İnovasyon Odaklı Okul Modeli
  • Muhammet Fatih KARACA – İhlas Eğitim Kurumları İngilizce Öğretmeni
    • Oyunlaştırılmış – Ters Yüz Edilmiş – Öğrenci Merkezli İngilizce Dersler
  • Mehmet ZENGİN – Sivas Koyulhisar Anadolu İmam Hatip Lisesi – İlköğretim Matematik Öğretmeni
    • Autograph Programı Kullanımının 10. Sınıf Öğrencilerinin Fonksiyonların Simetrileri ve Cebirsel Özellikleri Konusundaki Başarısına Etkisi
  • Utku ERGÜDER – Doğa Okulları Öğrencisi
    • Kodlama ve Kodlama Eğitimi

 

12.30 – 13.30        Öğle Arası

 

  • 13.30 – 14.45        Oyun Tabanlı Öğrenme Oturumu (Pendik 1 Salonu)

Oturum Başkanı: Yrd. Doç. Dr. Özcan Erkan AKGÜN

  • Ali TÜRKER – SEBIT – ARGE Yöneticisi
    • Eğitimde Oyunlar ve Öğrenci Başarısı
  • Recep Ali AY – Öğretmen
    • Oyun Dünyam Bilgi Depom!
  • Muhammet CELAN – Öğretmen
    • Öğrencilerin Soru Sorma Becerisi ve Akademik Başarısını Geliştirmek Üzere Hazırlanmış Bir Etkileşimli Tahta Oyunu (ETSTOP)
  • Necmettin Alp AR – Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni / Yrd. Doç. Dr. Özcan Erkan AKGÜN – İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi
    • Oyunlaştırmayla Hesap Tablosu Öğretiminin Etkililiği: Bilişim Serüveni
  • Sema KÖKOCAK – Öğretmen
    • Eğitsel Oyunların Eğitim ve Öğretimdeki Etkisinin Araştırılması Üzerine Alanyazındaki Çalışmaların Meta-Analizi
  • 13.30 – 14.45        Robotik Oturumu (Pendik 2 Salonu)

Oturum Başkanı: Yrd. Doç. Dr. Engin KURŞUN

  • Shady ELKASSAS – GESS Dubai 2016 Innovation in Education Award Finalisti
    • Robotics and Reshaping Science Education
  • Merve DAVARCI TEKİN – İhlas Eğitim Kurumları Fizik Öğretmeni
    • Robotlaşan Değil Robot Yapan Öğrenciler
  • Mustafa NUMANOĞLU – Okutman – Ankara Üniversitesi Enformatik Bölümü
    • Bilgisayar Bilimi Dersi Robot Programlama Ünitesi için Uygun Eğitsel Robot Seçimi
  • Tevfik AKCAN – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
    • Akıllı Beşik
  • Erdal DELEBE – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
    • Ortaokullarda Bilişim Atölyesi

 

  • 13.30 – 14.45        Eğitimde Bilinçli ve Güvenli Internet Kullanımı Oturumu (Bostancı 1 Salonu)

Oturum Başkanı: Yrd. Doç. Dr. Hakan YALÇIN

  • Doç. Dr. Hakan YALÇIN – Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Ulaştırma Hizmetleri Bölüm Başkanı
    • Güvenli İnternet Uygulamalarının Çocuk Kullanıcıların Eğitimi Açısından Analizi
  • Gülcan ÖZTÜRK – Balıkesir Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü
    • Öğretmen Adaylarının Sanal Zorbalık Algılarının Çeşitli Değişkenler Açısından İncelenmesi
  • Yiğit Emrah TURGUT – Trabzon Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Öğretim Görevlisi
    • Türkiye’de Çocukların Internet Kullanımları ve Karşılaştıkları Internet Riskleri
  • Muhammed Ali ÖZKAN – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
    • Eğitimde Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanımına Yönelik Yapılan Araştırmaların İncelenmesi
  • Ceren ÖZDAL – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
    • Siber Zorbalık Eğitimlerimiz

 

  • 13.30 – 14.45        STEM Oturumu (Bostancı 3 Salonu)

Oturum Başkanı: Yrd. Doç. Dr. Bekir YILDIRIM

  • Çelebi KALKAN – Sınıf Öğretmeni
    • STEM ‘in Eğitimde Etkin Kullanımı: “1.SINIF STEM Etkinlikleri”
  • Kerim Kürşat GÜNEY – Trabzon Bilim ve Sanat Merkezi Öğretmeni
    • STEM ile Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencilerinde Yetenek Geliştirme
  • Hikmet TUTAYSALGIR – Mersin Bilim ve Sanat Merkezi Öğretmeni
    • Üstün Yetenekli Öğrencilerin Eğitiminde Mini Bilgisayar Raspberry Pi Kullanımı
  • Pınar AKTIN TOYGAR – Kimya Öğretmeni
    • Ortaöğretimde STEM Eğitimi
  • Utku ÖZTEKİN – Hisar Okulları Fizik Öğretmeni
    • Bir STEM Hikayesi: FIRST Robotics Competition ve Hisar Ravens

 

  • 13.30 – 14.45        Uzaktan Eğitim Oturumu (Yeşilçam Salonu)

Oturum Başkanı: Doç. Dr. Serap ERDOĞAN

  • Doç. Dr. Serap ERDOĞAN – Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi
    • Uzaktan Eğitim Okul Öncesi Öğretmen Destek Programının Geliştirilmesi: Öğrenme Merkezleri ve Oyun
  • Hakan ÇAMOĞLU – vidobu.com Kurucusu
    • Dijital Dünyada Online Eğitimlerin Önemi
  • Süleyman İLBEĞİ – İlköğretim Matematik Öğretmeni
    • Online Matematik Dersi
  • Hakan YANDIM – Bilecik Bozüyük Halk Eğitimi Merkezi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
    • Ücretsiz Uzaktan Bilişim Eğitimleri: Çizgi Tagem Örneği

 

14.45 – 15.15        Kahve Arası

 

  • 15.15 – 16.30        Eğitimde Etkin ET (Etkileşimli Tahta) Kullanımı Oturumu (Pendik 1 Salonu)

Oturum Başkanı: Mevhibe KOBAK DEMİR

  • Mevhibe KOBAK DEMİR – Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi
    • Hizmet İçi Eğitimlerin Matematik Öğretmenlerinin Geogebra Yazılımına Yönelik Tutumlarına Etkisi
  • Cennet ŞANLI – Öğretmen – Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi
    • Coğrafya Öğretmenlerin Eğitime Teknoloji Entegrasyonu Algıları ve Uygulamaları
  • Harun GÖÇERLER – Namık Kemal Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Görevlisi
    • Yabancı Dil Hazırlık Sınıflarında Akıllı Tahtaların Öğrenci Motivasyonu, Öğrenme Stilleri ve Medya Kullanım Becerilerine Olası Etkileri
  • Cennet KURBAN – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
    • FATİH Projesi’nin Uygulanmasına İlişkin Yönetici Görüşleri
  • Saliha Gamze OĞUZ – Tokat Yeşilyurt Milli Hakimiyet Ortaokulu – Türkçe Öğretmeni
    • Türkçe Dil Bilgisi Öğretiminde Etkileşimli Tahta Kullanımının Ortaokul 6. Sınıf Öğrencilerinin Erişi Düzeylerine Etkisi

 

  • 15.15 – 16.30        Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Oturumu (Pendik 2 Salonu)

Oturum Başkanı: Doç. Dr. İsmail KARAKAYA

  • Doç. Dr. Eren CEYLAN – SEBİT
    • Eğitim Süreci İçin Örnek Bir Kalite Ölçeği: Kazanım Değerlendirme Uygulaması
  • Doç. Dr. İsmail KARAKAYA/Ögr. Gör. Dr. Bilal ATASOY/Araş. Gör. Fuat ELKONCA/Araş. Gör. Sibel ADA/Araş. Gör. Görkem CEYLAN –  Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalı
    • Eğitim Ortamlarına e-portfolyo Sisteminin Entegrasyonu: Mahara Örneği
  • Metin PÜRTAŞ – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
    • Tablet Bilgisayarlar İle Ölçme ve Değerlendirme: Mobil Sınav
  • Egemen GÜLTEKİN – ELEKTROY Genel Müdürü / Tanju YILDIZ –  Elektronik Mühendisi
    • ELEKTROY ile Ölçme Değerlendirme Sistemleri
  • Umut ŞATIR GÜRBÜZ – IBM Ölçme Değerlendirme Uzmanı
    • Öğrencilerin Erken Uyarı Sistemleriyle Başarısızlıklarının Önlenmesi

 

  • 15.15 – 16.30        Eğitimde Engelsiz Bilişim Oturumu (Bostancı 1 Salonu)

Oturum Başkanı: Yrd. Doç. Dr. Durmuş ÖZDEMİR

  • Yrd. Doç. Dr. Durmuş ÖZDEMİR – Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi
    • Özel Eğitime Yönelik İnsansı Robot ve Bilgisayar Destekli Öğrenme Ortamlarının Geliştirilmesi ve İncelenmesi
  • Mehmet DÖNMEZ – Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Araştırma Görevlisi
    • Fiziksel Engelliler için Göz İzleme Yazılımı ile Bilgisayar Kontrol Etme
  • Mürsel TAŞÇI – Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni
    • İşitme ve Görme Engellilere Akademik Destek İçin “Gören, Duyan EBA Projesi”
  • Ayhan USTA – Öğretmen – İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü
    • Engelsiz Player
  • Ayhan SEZDİRMEZ – Anamur Vakıfbank Ortaokulu Öğretmeni
    • Özel Eğitim Öğrencilerinin Bilişim Teknolojileriyle Gerçek Yaşam Becerileri Kazanması

 

  • 15.15 – 16.30        Öğrenci Merkezli Eğitimde Teknoloji Destekli Başarılı Uygulamalar Oturumu (Bostancı 3 Salonu)

Oturum Başkanı: Adem EYLENCE – YEĞİTEK Daire Başkanı

  • Orhan YILMAZ – Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü
    • Samsung Akademi
  • Kübra TÖRE – PictaVR
    • Sanal Deneyimlerle Öğrenimin Desteklenmesi ve e-İçerikte VR Teknolojisi
  • Gürnuş ÖZTÜRK – Öğretmen – İzmir İl MEM
    • Müzik Eğitiminde Teknoloji Destekli Uygulamalar
  • Süheda YILDIZ – Öğretmen
    • Dijital Öykülemede Üretim Öncesi Sürece Web 2.0 Etkisi
  • Ümit UĞURLU – Sultangazi MTAL, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
    • Yenilikçi Bir Yaklaşım: Sultangazi MTAL STEM&MAKER Atölyesi

 

  • 15.15 – 16.30        Teknoloji Destekli Öğretmen Mesleki Gelişimi Oturumu (Yeşilçam Salonu)

Oturum Başkanı: Emre BAYSAN

  • Emre BAYSAN – Afyon Kocatepe Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Araştırma Görevlisi
    • Teknoloji Destekli İşbirliğine Dayalı Eğitim Ortamları Araştırmalarına İlişkin İçerik Analizi (2010-2015)
  • Emre UYGUR – Scientix Projesi Türkiye Temsilci Yardımcısı
    • Scientix (Avrupa’da Fen Eğitimi İçin Topluluk) Projesi ve Öğretmenlerin Mesleki Gelişimlerine Yönelik Katkıları
  • Arzu ATASOY – ÖRAV – Eğitim Direktörü
    • ÖRAV e-Kampüs Uygulamaları Işığında; Mesleki Gelişimde Uzaktan Öğrenmenin Avantaj ve Dezavantajları
  • Necdet SARI/Erdal ÖZDOĞAN – YEĞİTEK Genel Müdürlüğü
  • FATİH Projesi Kapsamında Düzenlenen Teknoloji Destekli Eğitimlerin Öğretmenlerin Mesleki Gelişimlerine Katkısı

4 Kasım 2016 Cuma

 

Merter Salonu

13.30 – 14.30  Teknoloji ve Eğitimde Yeni Boyutlar ve Üretkenlik (INTEL)

Düzenleyenler: Cem ÇERÇİOĞLU (INTEL Eğitim Yöneticisi ), Hişam ADVAN (INTEL İş Geliştirme Yöneticisi), Ongun TAN (Makers Türkiye Kurucusu)

Kontenjan: 20 kişi

 

15.00 – 16.00  Kodlayarak Öğrenmenin Yeni Yolu: MinecraftEdu (Microsoft)

Düzenleyenler: Raşit ŞAR, Can AKARSU, Eyüphan KESKİN

Kontenjan: 20 kişi

 

16.15 – 17.00 eTwinning ile Web 2.0 Araçları Atölyesi

Düzenleyenler: Zehra SAYIN, Burcu YÜKSEK

Ön Hazırlık: Laptop, tablet ve akıllı telefon gerekli

Kontenjan: 30 kişi

 

Eyüp Salonu

13.30 – 14.30  Unplugged Bilgisayar Eğitimi

Düzenleyen: Doç. Dr. Selçuk ÖZDEMİR

Kontenjan: 30 kişi

 

Banket Salonu

13.30 – 14.30  FRC Robotu Tasarımı ve STEM

Düzenleyen: Abidin ZENGİNLER

Kontenjan: 10 kişi

 

15.00 – 16.00  Arduino’nun Derse En Kolay Entegrasyonu: Tinylab Tanışma Atölyesi

Düzenleyen: ROBOTİSTAN

Ön Hazırlık: Laptop gerekli

Kontenjan: 20 kişi

 

16.15 – 17.00  e-Kitap Hazırlama Atölyesi

Düzenleyen: Tuncer ASAN – İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Ön Hazırlık: Laptop, Akıllı Telefon ve USB Bellek gerekli

Kontenjan: 15 kişi

 

5 Kasım 2016 Cumartesi

 

Merter Salonu

09.30 – 10.30  Glika STEM Atölyesi

Düzenleyen: Bilge KAYNARCA

Kontenjan: 8 kişi

 

11.00 – 12.00  Global Sertifika Programlarıyla 4. Endüstri Devrimini Yakalama: Imagine Akademi

Düzenleyenler: Raşit ŞAR, Can AKARSU, Eyüphan KESKİN

Kontenjan: 20 kişi

 

13.30 – 14.30  “Hani Matematikle Fen’i Karıştırıyorduk, Sanat da Nereden Çıktı Şimdi?” STEM Nedir, Ne Değildir, Nasıl Uygulanır?

Düzenleyenler: İlker KINAY, Firdevs Meltem AKGÜN

Ön Hazırlık: Laptop gerekli

Kontenjan: 15 kişi

 

15.30 – 16.00  Görsel Okuryazarlık ve İnfografik

Düzenleyen: Nuray SEVİNÇ – ÖRAV

Kontenjan: 25 kişi

 

Florya Salonu

09.30 – 10.30  AppInventor Atölyesi

Düzenleyenler: ABAKÜS

Ön Hazırlık: Laptop, USB kablo, Android Telefon

Kontenjan: 20 kişi

 

11.00 – 12.00  SCRATCH ile Arduino Atölyesi – Ortaokulun Arduino ile Tanışması

Düzenleyenler: ROBOTİSTAN

Ön Hazırlık: Laptop gerekli

Kontenjan: 16 kişi

 

13.30 – 14.30  Dijital Öğretim Materyalleri Geliştirme Atölyesi

Düzenleyen: Doç. Dr. Ayfer ALPER

Kontenjan: 20 kişi

 

15.00 – 16.00  LEGO ile 21. yy Becerileri

Düzenleyen: Yakup ARTKAN (TEKNOKTA – LEGO Education Türkiye Ortağı)

Kontenjan: 16 kişi

 

Banket Salonu

09.30 – 10.30  Minecraft ile 3D Yazıcılardan Baskı Atölyesi

Düzenleyen: Serhat ÖZPERÇİN (Zaxe Pazarlama Müdürü)

Ön Hazırlık: Laptop gerekli, Laptoplara Minecraft yüklü olmalı

Kontenjan: 15 kişi

 

11.00 – 12.00  Lego ve STEM

Düzenleyenler: Yakup ARTKAN (TEKNOKTA – LEGO Education Türkiye Ortağı)

Kontenjan: 16 kişi

 

13.30 – 14.30  Artırılmış Gerçeklik

Düzenleyenler: Zafer KARADAYI – NARA Teknoloji

Kontenjan: 15 kişi

 

15.00 – 16.00  Fotoğrafçılık Üzerine Simülasyon Uygulaması Atölyesi

Düzenleyen: Taylan DERGİN – İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Ön Hazırlık: Laptop ve USB bellek gerekli

Kontenjan: 15 kişi

 

Taksim Salonu

09.30 – 10.30  3D Tasarım Yapıyoruz

Düzenleyen: Doç. Dr. Selçuk ÖZDEMİR

Ön Hazırlık: 3’er kişilik 10 grup ile yapılacaktır. Her grupta 1 adet bilgisayar ve s4a.cat sitesinden Scratch for Aurdinio yüklü olmalıdır

Kontenjan: 30 kişi

 

11.00 – 12.00  3D Tasarım Yapıyoruz

Düzenleyenler: Doç. Dr. Selçuk ÖZDEMİR

Ön Hazırlık: 3’er kişilik 10 grup ile yapılacaktır. Her grupta 1 adet bilgisayar ve s4a.cat sitesinden Scratch for Aurdinio yüklü olmalıdır

Kontenjan: 30 kişi

 

13.30 – 14.30  Arduino ile Akıllı Cihaz Tasarımı

Düzenleyenler: Doç. Dr. Selçuk ÖZDEMİR

Ön Hazırlık: 3’er kişilik 10 grup ile yapılacaktır. Her grupta 1 adet bilgisayar ve s4a.cat sitesinden Scratch for Aurdinio yüklü olmalıdır

Kontenjan: 30 kişi

 

15.00 – 16.00  Arduino ile Akıllı Cihaz Tasarımı

Düzenleyen: Doç. Dr. Selçuk ÖZDEMİR

Ön Hazırlık: 3’er kişilik 10 grup ile yapılacaktır. Her grupta 1 adet bilgisayar ve s4a.cat sitesinden Scratch for Aurdinio yüklü olmalıdır

Kontenjan: 30 kişi

 

Eyüp Salonu

09.30 – 10.30  e-Müfredat

Düzenleyen: Tuncer SUSAM, Veysel DENİZ

Kontenjan: 40 kişi

 

11.00 – 12.00  Okul Öncesinden Yüksek Öğretime Kadar STEM Entegrasyonu

Düzenleyenler: Yrd. Doç. Dr. Bekir YILDIRIM

Kontenjan: 20 kişi

 

13.30 – 14.30  Eğitimde Google Uygulamaları  

Düzenleyenler: Mehmet ÖZDEMİR, Burcu AYBAT, Metin FERHATOĞLU

Kontenjan: 20 kişi

 

15.00 – 16.00  Google Classroom ile Sınıfınızı Yönetin!

Düzenleyenler: Mehmet ÖZDEMİR, Burcu AYBAT, Metin FERHATOĞLU

Kontenjan: 20 kişi

Zirve Kurulları

BİLİM KURULU

Prof. Dr. Asaf VAROL
Prof. Dr. Aysan ŞENTÜRK
Prof. Dr. Hafize KESER
Prof. Dr. Halil İbrahim YALIN
Prof. Dr. Hasan KARAL
Prof. Dr. Hülya YILMAZ
Prof. Dr. Mukaddes ERDEM
Prof. Dr. Mustafa ÖZCAN
Prof. Dr. S. Sadi SEFEROĞLU
Prof. Dr. Yasemin GÜLBAHAR
Prof. Dr. Yavuz AKPINAR
Prof. Dr. Ziya SELÇUK
Doç. Dr. Adile Aşkım KURT
Doç. Dr. Ahmet Naci ÇOKLAR
Doç. Dr. Cihat DEMİRLİ
Doç. Dr. Ferhat BAHÇECİ
Doç. Dr. Mehmet Barış HORZUM
Doç. Dr. Mustafa KOÇ
Doç. Dr. Selçuk ÖZDEMİR
Doç. Dr. Serhat Bahadır KERT
Doç. Dr. Şirin KARADENİZ

DÜZENLEME KURULU

Bilal TIRNAKÇI – YEĞİTEK Genel Müdürü
Muhammed Sadık ARSLAN – Daire Başkanı
Harun ÇİÇEK – Daire Başkanı
Adem EYLENCE – Daire Başkanı
M. Hakan BÜCÜK – Daire Başkanı
Dr. Yakup YÜKSEL – Daire Başkanı
Mehmet RÜŞEN – Daire Başkanı
Eyyup TANYILDIZ  – Daire Başkanı

YÜRÜTME KURULU

Muhammed Sadık ARSLAN – İletişim Daire Başkanı
Hayrullah KOLAN – İletişim Daire Başkanlığı
Ertan KOCABAŞ – İletişim Daire Başkanlığı
Şeyma Nur DÜNDAR – İletişim Daire Başkanlığı
H. Güliz YAYLA – İletişim Daire Başkanlığı
Naran USLANOĞLU – İletişim Daire Başkanlığı
Şule KÖŞKER – İletişim Daire Başkanlığı
Zehra SAYIN – Eğit. Tekn. Geliştirme ve Projeler Dai. Bşk.

Zirve Haberleri

Zirve Adresi

The Green Park Otel Ankara

Kızılırmak Mah. 1443 Cad. No:39 Çukurambar Çankaya / Ankara / Türkiye
Tel: (+90)312 258 0000

http://www.thegreenparkankara.com/